KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15565055
*
nr 1556 5055
Marianne Bos Maréng
(f. 1930), Sverige
Oljemålning, "Träd i motljus". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 88x104 cm
Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 augusti 2023
kl 20:32:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/8 20:21:39
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Marianne Bos Maréng
Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930.
Läs mer om Marianne Bos Maréng
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marianne bos maréng olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05
-
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30
*
Marianne Bos Maréng
Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930.
Läs mer om Marianne Bos Maréng
nr 1556 5055
Marianne Bos Maréng
(f. 1930), Sverige
Oljemålning, "Träd i motljus". Signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 88x104 cm
Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 augusti 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/8 20:21:39 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Marianne Bos Maréng
Marianne Bos Maréng, svensk bildkonstnär född 1930.Läs mer om Marianne Bos Maréng
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marianne bos maréng olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:11 -
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:05 -
3099 Oljemålning
Andrzej Szlagier (1913), Polen, "Warsaw by night"...//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 18:30